Liposuction Lipödem Tedavisinde Etkili Bir Yöntem midir? VASERlipo’nun Lipödemdeki Yeri

Kronik lipödem sıklıkla klasik obezite veya lenfödem olarak yanlış teşhis edilir. Kollarda, özellikle bacaklarda simetrik yağ dokusu birikimi ile ayırt edilir. Lipödem belirtileri arasında ağrı, renk değişikliği ve hareket kabiliyetinin bozulması yer alır. Genellikle kadınları etkileyen bu durum, çok sayıda tedavi yönteminin denendiği ve bunlar arasında “Lipödem tedavisinde Vaser liposuction” öne çıkan ana tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, Lipödem uzmanları ve hastalar arasında, özellikle VASERlipo’nun etkinliği son dönemde yaygın kabul görmüş bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Lipödem Nedir?

Lipödem Belirtileri: Lipödem, yağ hücrelerinin anormal birikimi ile karakterize edilen ve kalın ve vücuttan orantısız bacakların gelişmesine neden olan bir yağ dağılımı bozukluğudur. Belirtiler arasında hassasiyet, yaralanmaya yatkınlık, alt ve üst gövde arasında asimetri yer alır.

Lipödem Tanısı: Lipödemin kesin tanısı kritik bir konudur ancak obezite ve lenfödem gibi durumlara benzemesi nedeniyle sıklıkla sorunludur. Yanlış teşhis, tedavilerin etkisiz kalmasına ve hastayı daha da hayal kırıklığına uğratmasına neden olabilir. Lipödem konusunda uzman bir doktor kolaylıkla Lipödem tanısı koyacaktır.

Lipödem tedavisinde Liposuction

Geleneksel yaklaşım, lipödemli hastalarda yağ birikimini azaltmak için liposuction tekniklerinin kullanılmasını içerir. Epidermisin altındaki yağın emilmesi ve parçalanması bu işlemi oluşturur.

Lipödemde Liposuction Etkili mi: Liposuction’ın lipödemli hastalarda hareketliliği önemli ölçüde iyileştirdiği ve ağrıyı azalttığı çalışmalarla gösterilmiştir. Ancak Lipödem Liposuction’a rağmen ilerleyebilir.

VASERlipo nedir?

VASERlipo, yağ hücrelerinin ultrason teknolojisi yoluyla sıvı hale getirilip sonra ince kanüller yardımı ile çekildiği özel bir liposuction tekniğidir. Bu yöntem minimal invazivliği (dokuya zarar vermemesi) ve sadece yağa etki etmesi gibi yüksek hassasiyetiyle ünlüdür.

VASERlipo ile Lipödem Tedavisinin Faydaları

“VASERlipo, geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında daha düşük bir travma derecesine sahiptir, bu da vücut dokularında daha az morarma ve ödem oluşmasına yol açar. Lenf kanallarına ve damarlara zarar vermez. Bu etki sayesinde bacakta lenfatik ve kan dolaşımını bozmaz. Vaserlipo Lipödem’e özgü sert yağ dokusunun daha hassas bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar..”

Vaserlipo Sonrası İyileşme ve Sonuçlar

VASERlipo ile lipödem tedavisi sonrası ağrının azalması ve uzuv fonksiyonlarının artması açısından, hastalar sıklıkla daha akıcı bir iyileşme ve olumlu sonuçlar bildirmektedir.

Vaserlipo İle Lipödem Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Vaserlipo doku saygılı bir yöntem olduğundan kliniğimizde lipödem tedavisinde tercih ediyoruz. En önemli referanslar Vaserlipo ile lipödem tedavisi yaptıranların memnuniyet ve yorumlarıdır. Lipödem ameliyatında tecrübeli bir doktor arayışında daha önceden bu ameliyatı olmuş kişilerin yorumlarından faydalanabilirsiniz.

Vaserlipo ile Lipödem Tedavisi Riskleri:

Herhangi bir cerrahi prosedüre benzer şekilde VASERlipo da enfeksiyon, yara izi ve anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi potansiyel tehlikeler içerir.

VASERlipo, özellikle ağrının azaltılması ve hareketliliğin arttırılması açısından lipödem için terapötik bir müdahale olarak potansiyel sergilemektedir; ancak evrensel olarak uygulanabilir bir çerçeveye uymamaktadır. Hastalar bu işleme başlamadan önce, potansiyel faydalar ve riskler konusunda tam olarak bilgi sahibi olmak için lipödem konusunda uzmanlaşmış doktora danışmalıdır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir