Emek Külür Diş Dizaynı Hakkında Ne Düşünüyor?

Diş dizaynı, Emek Külür’ün üzerinde profesyonelce çalıştığı bir alan. Diş yapısının bozulması veya bozuk olması estetiğin dışında sorunlara yol açabilmektedir. Bazı besinleri yemekte zorlanmak veya yerken acı çekmek bu sorunlardan bir tanesidir. Ciddi bozukluklar, konuşma esnasında birkaç harfin telaffuzunda bile farklılık meydana getirebilir. Emek Külür, tüm bu sorunlar ve güzel gülümsemenin önemi nedeniyle, diş dizaynında yoğun olarak çalışmalar yürütmektedir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Diş Dizaynı Nedir?

Diş etinde veya direkt dişin kendisinde normal yapıyı bozan unsurları ortadan kaldırma işlemine diş dizaynı denir. Diş dizaynı, hastanın isteğine göre hekim tarafından özenle yapılmaktadır. Aynı hizada önlü ve arkalı iki dişin bulunması, bazı dişlerin üzerinde diş eti kısmının daha fazla olması veya kırık bir diş yapısı gibi pek çok diş dizaynı gerektiren durum söz konusudur. Duruma göre hekim bir yol haritası çizecek ve adım adım ilerleyecektir. Bu ilerleme esnasında hekimin en çok önem verdiği nokta dişin doğal görünümüne kavuşmasıdır. Emek Külür bu noktada çok ciddi işlemleri bile profesyonel şekilde doğal görünümüne kavuşturmayı başarmış bir uzmandır.

Emek Külür ve diş hekimliği bunun için pek çok şey ifade etmektedir. Çünkü diş dizaynı, gülümseme tasarımı için de gerekli olan ve uzmanlık gerektiren bir alan. Emek Külür bu alanı kendi uzmanlığı ile öne taşıma gayretini büyük bir özveri ile gösteriyor.

Emek Kulur Dis Dizayni
Emek Kulur Dis Dizayni

Diş dizaynı Neden Yapılır?

Bozuk diş yapısının sorunlarından korunmak için diş dizaynı yapmaktan başka çare yoktur. Yarım, kırık ve yamuk dişler diş dizaynı ile olması gereken doğal görünümüne kavuşuyor. Dişlerin doğal görünümüne kavuşması, ister istemez gizlenmeye çalışılan gülümsemeyi de ortaya çıkarıyor. Gülümseme, en çok ihtiyacımız olan mutluluğun en belirgin dışavurum şekli olarak hayatımızın merkezinde olan bir davranış. Diş dizaynının yapılmasını gerektiren önemli durumlardan biri de bu yüzden güzel gülümsemeyi ortaya çıkarmaktır. 

Dişlerimiz, birebir sohbet esnasında en çok göze çarpan noktalardır bu yüzden hafızada daha çok yer etmektedir. Estetik açıdan doğal, güzel ve beyaz bir diş yapısı ilişkiler açısından da olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Emek Külür için Diş Dizaynında Zor Olan Nedir?

Konunun uzmanı bir diş hekimi olarak aktif bir şekilde diş dizaynı yapan Emek Külür, diş dizaynının zor yönlerinden de bahsediyor. Emek Külür’e göre tek diş dizaynı yapmak, bütün bir diş yapısını yapmaktan çok daha zor. Çünkü tek diş üzerinde çalışırken, diş yapısının doğal halini birebir kopyalamak gerekiyor. Bütün dişte baştan bir dizayn yapılıyor, bu dizayn diş hekimini o kadar zorlamıyor. Tek diş dizaynı ise bilgi birikimi, tecrübe ve uzmanlığı bir arada gerektiriyor. Emek Külür, bu donanımlara sahip bir diş hekimi olarak işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor. İşlemin ne kadar zorlu bir işlem olduğunu da itiraf ediyor. 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir