Ethereum 3.000 Doları Aştı: Sırada ETH İçin Ne Var?

Bitcoin’de yaşanan pozitif hamlelerin ardından altcoin’lerde e yukarı yönlü hareketler görülüyor. Bununla birlikte altcoin’lerin lideri konumundaki Ethereum’un (ETH) fiyatının 3.000 doları geçmiş olması de dikkatleri çekti.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Ethereum Nedir?

Ethereum, 2015 yılında Vitalik Buterin ve diğer kurucular tarafından geliştirilen, açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı bir dağıtık hesaplama platformudur. Ethereum, Bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimidir. Ancak Ethereum, sadece bir kripto para birimi olan Ether (ETH) aracılığıyla değer transferi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (DApps) oluşturulup çalıştırılmasına olanak tanıyan çok daha geniş bir işlevselliğe sahiptir.

Ethereum’un temel bileşenlerinden biri olan akıllı sözleşmeler, önceden belirlenmiş koşullar yerine getirildiğinde otomatik olarak uygulanabilen, değiştirilemez programlardır. Bu, Ethereum’u sadece para transferleri için değil, aynı zamanda otomatik seçimler, dijital varlık yönetimi, kaynak planlaması ve daha fazlası gibi çok çeşitli uygulamalar için uygun bir platform haline getirir.

ETH 3.000 Doları Geçti

BITCOINHABER.NET ve BH NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi Ethereum, büyük balina birikimleri ve opsiyon piyasasındaki dikkat çeken blok ticaretiyle birlikte yüzde 14’ün üzerinde değer kazanarak 3 bin doları aştı. Bu artış, yatırımcı güveninin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Ethereum için opsiyon piyasasında gerçekleşen 17 milyon dolarlık bir blok işlemi, yatırımcının stratejisini ve Ethereum’a olan güvenini gösteriyor. Bu tek işlemde, bir yatırımcı 3000 adet Ethereum sözleşmesi satın aldı ve piyasada long pozisyonunu koruyarak kar etti.

Öte yandan Ethereum’un aşırı alım koşullarını işaret eden Göreceli Güç Endeksi’nin yüksek olmasıyla, ETH’nin karşılaşabileceği satış baskısı ve olası bir düzeltme riski bulunuyor. Yatırımcıların dikkatli olmaları ve destek seviyelerinde alım yapmayı düşünmeleri öneriliyor.

Kaynak: https://www.bitcoinhaber.net/ethereum-fiyati-artis-gosteriyor/

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir