Pırlanta ve Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzük alışverişine başlamanın zamanı gelmedi mi? Tebrikler! Bir nişan yüzüğü satın almak ve evlilik teklifi için hazırlanmak çılgınca heyecan verici bir dönemdir ve kendinizi romantizme kaptırmak kolaydır, ancak unutmayın: Bir nişan yüzüğü genellikle önemli bir masraftır, bu yüzden doğru yaptığınızdan emin olmak istersiniz.

İster birlikte yüzük araştırıyor olun, ister tek başınıza alışverişe gidiyor olun, bu kapsamlı yazı, sevgiliniz için mükemmel nişan yüzüğünü bulmanın anahtarıdır.

Şekline Karar Verin

Eşinizin elmas şekli açısından ne istediğini biliyorsanız, bu, tektaş pırlanta yüzük araştırmanıza son derece odaklanmanıza yardımcı olur. Her şekil farklı fiyatlandırılır ve her birinin karat başına farklı bir fiyatı vardır. Yuvarlak ve baget yüzük kesimler en pahalıyken, armut ve markiz daha az pahalıdır. Ebat sizin için önemliyse klasik yuvarlak kesime alternatif bir şekil seçtiğinizde daha fazla karatı daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Rengini Düşünün

Geleneksel olarak, alyanslar sarı altın yüzük, beyaz altın, gümüş veya platinden yapılır. Ancak son yıllarda pembe altın taze, modern bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Platin, gümüşe oldukça benzer görünse de, platin daha yüksek bir yoğunluğa sahip olduğu için önemli ölçüde daha pahalıdır. Bazı metaller diğerlerinden daha kolay çizilir, bu nedenle karar vermeden önce yaşam tarzını ve tabii ki bütçeyi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Her Zaman Sertifikalı Satın Alın

Bir nişan yüzüğü satın almak hayattaki en pahalı satın alımlardan biridir, bu yüzden akıllıca alışveriş yapmak için zaman ayırın. Sonunda rüya yüzüğünüzü bulduğunuzda, sertifikalı bir taş satın aldığınızdan emin olun. 

Sevdiğini kişiye evlenme teklifi etmeyi düşünüyorsanız mutlaka bir tektaş pırlanta yüzük satın almanız gerekir. Riessa’da birbirinden farklı pırlanta yüzükleri mevcuttur. https://riessa.com.tr/kategori/yuzukler sitesine girdiğiniz zaman tektaş, üçtaş veya baget yüzük modellerini bulabilirsiniz. Eğer sade bir tercih yapmak isterseniz altın yüzük her zaman işe yarayacaktır. Riessa’da mutlaka beğeneceğiniz bir parça bulacaksınız.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir