Akustik Kontrol Ses Yalıtım Ürünleri

Gürültü kirliliği günümüzde artış gösteren ve kişileri psikolojik, fiziksel ve daha birçok yönden olumsuz şekilde etkileyen bir problem haline gelmiştir. Bu problem, kişilerin yaşam alanlarında ihtiyaç duydukları sakinliği ve huzuru engeller. Bu durum da yaşam alanlarının sağlıksız ve huzursuz bir yer hale gelmesine neden olur. Bu nedenle ses yalıtım uygulamalarına günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulur. Ses yalıtımı, bir ortamda bulunan seslerin başka bir ortama aktarılmasının önüne geçmek olarak açıklanabilir.

Ses yalıtım uygulamaları özellikle komşu evlerden gelen yüksek seslerin engellenmesi için tercih edilir. Bu durumun en temel nedeni ise günümüzdeki nüfus fazlalığı ve binaların birbirlerine çok yakın şekilde inşa edilmesidir. Evlerin birbirleri ile çok yakın olmaları, ev içerisindeki seslerin de yakındaki diğer binaları rahatsız etmesine neden olur. Ses yalıtım uygulamaları komşu evler haricinde iş yerleri, eğlence merkezleri, tiyatro, sinema gibi alanlar ve yüksek ses seviyesine sahip olan her alanda uygulanabilmektedir. 

akustik duz sunger 5

Ses yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılan hizmetler mekana ve amaca göre değişiklik gösterirler. Çünkü her mekanın ihtiyaç duyduğu ses yalıtımı birbirinden farklıdır. Ses yalıtım uygulamalarından bazıları yaşam alanlarının daha huzurlu olmasına yardımcı olmanın yanı sıra kullanıldıkları alanlarda dekoratif görünüm oluşturulmasına da yardımcı olurlar. 

Bu alanda Akustik Kontrol, yenilikçi ve çevreye duyarlı olan üretimleri sayesinde bireylerin yaşam ve kullanım alanlarını daha sağlıklı, sessiz ve yaşanabilir hale getirmek için çalışmalar yapmaktadır. Akustik Kontrol, kullanıcılarına sunduğu her hizmet ile ses yalıtımı sağlar ve müşterilerinin daha huzurlu yaşam alanlarına sahip olmalarını sağlar. Son teknoloji ürünler kullanarak çalışmalarını sürdüren Akustik Kontrol, kaliteli ürünleri uygun fiyat avantajıyla birlikte müşterilerine sunar. 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Akustik Kontrol Ürün Grubu

Akustik Kontrol, kullanıcılarına fayda sağlayan birçok ses yalıtım uygulamasının üretimini ve satışını gerçekleştirir. Müşterilerinin sahip olduğu üründen maksimum verim almasını ve daha huzurlu bir yaşam alanı elde etmelerini hedefleyen Akustik Kontrol, tüm ürünlerini birinci sınıf kalitede malzemeler ile üretir. Birinci sınıf kaliteli malzemeler ile üretilen ses yalıtım uygulamaları ise müşterilerin sahip oldukları ses yalıtımı uygulamasından en yüksek verimi almalarına neden olur.

Akustik Kontrol ürün grubunun içerisinde Akustik sünger modelleri, akustik kabinler, akustik yanmaz süngerler, akustik paneller, endüstriyel süngerler bulunur. Akustik Kontrol’ün bünyesinde yer alan her ürün grubu farklı amaçlara hizmet eder. Bunun nedeni her yaşam alanının farklı bir ses özelliğine sahip olması ve farklı bir ses yalıtımına ihtiyaç duymasıdır. Tüm bu uygulamaların ortak amacı ise rahatsızlık duyulan seslerin ve gürültülerin engellenmesidir. 

Firmanın sunduğu hizmetler kullanım alanlarına ve engelledikleri ses şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Akustik Kontrol uygulamaları arasında şunlar bulunur;

 • Akustik sünger
 • Akustik panel
 • Akustik kabin
 • Ses yalıtımı
 • Endüstriyel süngerler
 • Akustik yalıtım
 • Sismik yalıtım sistemleri 
 • Duvar yalıtımı
 • Tavan yalıtımı
 • Katlar arası yalıtım

Akustik süngerler, sahip oldukları özellikler ile yankı ve çınlama gibi problemlerin giderilmesini sağlayan ve ses yalıtımı sunan açık hücreli ses emici özelliğe sahip bir ses yalıtım uygulamasıdır. Akustik sünger uygulamaları, temelde yankı problemlerinin giderilmesine fayda sağlayan ses emici bir malzemedir. Bu uygulama ise, gürültü kirliliği, eko, yankı gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olur ve aynı zamanda ortamların akustiğini sağlar. Akustik sünger çeşitleri farklı renklerde bulunurlar ve bu durum sayesinde kullanıldığı alanda dekoratif bir görünüm oluşmasına yardımcı olurlar. Gürültülü tüm alanlarda akustik süngerler rahatlıkla kullanılabilirler. 

Akustik kabin uygulaması; ses yalıtımı ile donatılan ve dışarıdan içeriye, içeriden dışarıya ses aktarımının engellenmesine yarayan özel olarak üretilen kabinlerdir. Bu kabinler ses karşı izole yapıda ve özel olarak tasarlanırlar. Akustik kabinler kişinin isteğine bağlı olarak akustik özellik taşıyan birtakım süngerler ile birlikte tasarlanabilirler.

Akustik kabinlerin tasarımında kullanılan tür çoğunlukla yanmaz akustik malzemedir. Bu uygulama, kabin içerisinde bulunan sesin dışarıya iletilmesini, dışarıda yer alan seslerin ise çalışma alanına aktarılmasını engeller ve daha kaliteli bir çalışma ortamı yaratılmasına yardımcı olur. Bu kabinler; çınlama, yankı, eko gibi ses problemlerini önler ve akustik ses düzenlemesi sunar. Bu uygulama çoğunlukla telefon kabinleri, stüdyolar, ofisler ve toplantı odalarında kullanılır. Akustik kabin uygulaması müzikle ilgilenen, evden çalışan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda bu uygulama yüksek sesli makineler ile çalışan fabrikalar tarafından da kullanılır. 

Akustik panel uygulamaları zemin, tavan ve duvarlarda rahatlıkla kullanılabilir. Akustik panellerin kullanım amacı bir ortamda bulunan yüksek ses ve gürültülerin başka bir ortama aktarılmasının önüne geçmektir. Bu uygulama ses yalıtımı amacı ile tasarlanır ve özel ses emici materyaller ile beraber üretilir.

 Dekoratif görünüme de sahip olan akustik paneller kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Akustik panellerin iki farklı çeşidi vardır. Bu modeller kumaş ve ahşap kaplı olarak çeşitlenir. Akustik paneller birinci sınıf kaliteli malzemeler ile üretilir ve ses yalıtımında maksimum performans sağlarlar. Bu ses yalıtım uygulaması aynı zamanda bireylerin yaşam alanlarını dekoratif hale getirmelerine de yardımcı olur. 

Akustik panel ses yalıtım uygulamasının kullanım alanı oldukça geniş bir alana yayılır. Bu kullanım alanları arasında evler, ofisler, iş yerleri gibi kişisel alanlar ve spor salonları, eğlence merkezleri, tiyatro binaları gibi toplu kullanıma açık olan alanlar yer alır. 

Akustik sünger modelleri arasında bulunan akustik yumurta sünger kullandıldığı alanda maksimum performans sağlar. Bu ses yalıtım uygulaması, yumurta desenli sünger olarak da isimlendirilir ve ismini sahip olduğu yumurta kabı görüntüsünden alır. 

Orta ve yüksek frekanslarda bulunan seslerin engellenmesi, çınlama probleminin önüne geçilmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gibi birçok konuda fayda sağlayan akustik yumurta süngerler ses izolasyonuna sahip olmanın ekonomik ve etkili bir yolu olarak öne çıkar. 

Akustik Kontrol Ürünlerinin Kullanım Alanları

Akustik Kontrol, ses yalıtımına ihtiyaç duyulan her alanda, o alana uygun olan ürünleri ile hizmet verir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Akustik Kontrol, ihtiyacınız olan her alanda kaliteli ürünleri ile müşterilerine en iyi hizmeti sunar. 

Akustik Kontrol, en iyi ürünleri kendi teknolojileri ile birleştirir ve bireye özel hizmet sunar. Firmanın sunduğu kişiye özel hizmetler müşteri memnuniyetine verdiği önemi de gözler önüne serer. 

Ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile isminden sıklıkla söz ettiren Akustik Kontrol’de ürünler bilgisayar kontrolü ve hassas kesim ile hazırlanır. Akustik Kontrol firması; ev, işyeri, otel, eğitim kurumları, spor salonları, tiyatrolar, eğlence merkezleri ve daha birçok alanda hizmet sunar. 

Kullanıldığı alana göre Akustik sünger ses yalıtımı, akustik panel, akustik kabin gibi farklı ürün hizmetleri bulunan Akustik Kontrol, 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin önde gelen firma ve markaları ile iş birliği içerisinde çalışarak müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet sunar. Akustik kontrol uygulamalarının en sık kullanıldığı yerler arasında şunlar bulunur:

 • Ev
 • İşyeri
 • Ofis
 • Fabrika
 • Eğitim kurumu
 • Spor salonu
 • Tiyatro- konser alanı
 • Gösteri merkezi
 • Kayıt stüdyosu
 • Toplantı merkezi
 • Hastane
 • Müzeler
 • Performans alanları
 • AVM’ler

Akustik Kontrol, kişilerin ihtiyaçları olan her alanda o alana uygun uygulamaları ile ses yalıtım hizmeti sunan bir firmadır. 10 yılı aşkın bir süredir tecrübesi ve kalitesi ile müşterilerini memnun etmeyi başaran Akustik Kontrolü tercih etmeniz için üç temel neden bulunur. Bunlar; tecrübe, kalite ve atölye donanımıdır.

Temel değerleri şeffaflık, dürüstlük, müşteri memnuniyeti ve saygı olan Akustik Kontrol ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Akustik Kontrol web sitesini inceleyebilir ve web sitesinde yer alan iletişim adresleri sayesinde kolay şekilde siparişiniz hakkında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. 

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir