Raylı spot lamba raporu

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

 Üç fazlı ray spot armatür hakkında bilmeniz gereken her şey!

Ray armatürlerin  bu günlerdeki popülaritesi kimse için bir sır değil. Mağazalar ve ticari alanlardan ofislere ve galerilere kadar her yer ray armatürle aydınlatılıyor. Bu nedenle ray spot lamba  teknolojisinin her geçen gün ilerlemesi ve çeşitliliğinin artması doğaldır. Bu iyileştirmelerden biri de her bir ışığı ayrı ayrı açıp kapatabileceğiniz ve bu sayede ışığı eskisinden daha iyi ve profesyonelce aydınlatabileceğiniz raylı sistem yapımıdır. Bu yüzden mekanınızın profesyonel aydınlatmasına önem veriyorsanız bu armatürleri mutlaka tanımalısınız. Aşağıda, üç fazlı ray armatür ve özelliklerini tanıttık.

Raylı spot lamba

Üç fazlı ray armatür nedir?

Üç fazlı bir ray armatür, üç fazlı bir ray kullanılarak yakılabilen bir ışıktır. Trifaze ray adından da anlaşılacağı üzere üç faz numarası ve bir nötr numarası olan bir raydır.Üç ayrı tuş ile açınız.Yani trifaze ray sistemini kullanarak kapatıp açabilirsiniz. üzerine yerleştirilen her bir ray armatür ayrı ayrı bir raya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tek fazlı ve üç fazlı raylı sistemlerin benzerlikleri ve farklılıkları

Üç fazlı raylı sistem ile tek fazlı raylı sistemin görünümündeki fark çok küçüktür ve kurulu durumda birçok kişi tarafından tanınmayabilir. Yerleştirme ve yerleşim açısından trifaze ray, monofaze ray gibi her türlü uzunluk ve şekilde üretilebilmekte olup, düz, üç yollu, kavşak ve 90 derece bağlantılar kullanılarak her türlü durum değiştirilebilir. yerleşimi için değerlendirilebilir. Giriş gücü açısından, ancak aynı

Belirtildiği gibi 3 fazlı raylı sistem, tek fazlı raya göre üç kat daha fazla akım kapasitesine sahiptir. Aslında, rayların yapısını incelersek, tek fazlı rayda, ray içindeki akımın iki bakır kayış (bir faz ve diğer nötr) kullanılarak kurulduğunu, ancak üç fazlı rayda olduğunu göreceğiz. Sistemde dört bakır bant (üç faz ve bir sıfır numara) karşılıklı iki sıra halinde yerleştirilmiştir. Aşağıdaki resim, bu iki ray arasındaki farkı ifade etmek için daha açıklayıcıdır.

 

Üç fazlı rayın avantajları

Üç fazlı ray sisteminin en önemli avantajı bir ray üzerindeki ray ışıklarının tek tek kontrol edilebilmesidir. 4 metre uzunluğundaki 3 fazlı bir ray üzerine 7 adet ray armatür, rayın bir fazında 3 adet, diğer fazında 4 adet olacak şekilde yerleştirildiğini varsayalım. İki fazdaki ışıkların düzeni ortada bir ise, iki tuş ile ayrı ayrı ortada bir ışık yakabileceğiniz gibi, iki tuşa basarak da tüm ışıklar yanabilir. Bu, günün farklı saatlerinde yayılan ışığı kontrol etmek anlamına gelir. Ayrıca, üç fazlı raylı sistemin bir diğer önemli avantajı, diğer raylı hafif raylı sistemlere kıyasla üç fazlı rayın daha yüksek tolere edilebilir gücüdür. Bunun anlamı, elektriksel olarak üç fazlı ray,Işıklara akım taşıma ve elektriği sağlama konusunda monofaze rayın üç katı kapasiteye sahiptir ve bu sayede kullanımda kısıtlı olduğunuz alanlarda trifaze ray kullanarak daha kısa bir raya daha fazla ışık yerleştirebilirsiniz.

Üç fazlı ray spot lamba kullanımları

Bir mağazayı aydınlatmak istiyorsanız, trifaze ray kullanarak, farklı zamanlarda mağazanın ray sisteminden çıkan ışık miktarını kontrol edebilir veya müşterilerin yanında ışıkları açarak  nasıl etki yarattığını görebilirisiniz. Ürünlerinizi bu sayede daha iyi tanıtmış olursunuz.

Ayrıca ofislerde üç fazlı raylı sistem kullanarak günün farklı saatlerinde pencerelerden gelen ışığın değiştiği saatlerde az veya çok ışık sorununu kontrol altına alabilir, böylece içerideki ışık seviyesini koruyabilirsiniz.

Genel olarak trifaze ray spot lambaları kullanımının elektrik tüketiminden ve maliyetlerinden tasarruf edilmesinin yanı sıra gelen ışık miktarının kontrol edilmesinde oldukça etkili olduğu söylenebilir.

Üç fazlı ray armatür satın alın

Türkiyede aydınlatma ekipmanları pazarındaki çok çeşitli ray armatürleri arasında, bazı armatürler, yüksek ışık yoğunluğu ve kalitesi ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle diğer ray armatürlere göre daha popülerdir. Ecowat raylı ışık bu ışıklardan biridir. Renksel geriverim indeksi 95’in üzerinde, yanıp sönme ve titreşimsiz ışık veren, tamamı alüminyum gövdeli ve 5 yıl koşulsuz değişim garantili Ecowat ray armatürleri 15,25, 35 ve 60 watt, üç fazlı ve tekli olarak üretilmektedir.

Ecowat üç fazlı ray armatür sipariş etmek için Ecowat üç fazlı ray armatür sayfasına bakın veya 211-5000 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir