Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Çok çeşitli “önerilen” temizleme yöntemleri vardır – buna ayak uydurmak çok zor olabilir. Yeni bir yöntem ortaya çıktığında, yeni araç veya tekniğin cildimizi daha önce hiç olmadığı kadar temiz ve parlak tutacağını umarak hepimiz çok heyecanlanırız. Her zaman böyle çalışmaz. Ancak doğru temizleme aracı, cildiniz için ciddi bir yükseltme olabilir. Yüz temizleme cihazı, daha derin bir temizlik için cildi nazikçe eksfoliye etmenin basit bir yöntemidir. En sevdiğiniz güzellik mağazasında, genellikle manuel silikon temizleyiciler veya pil veya USB ile çalışanlarını bulabilirsiniz. Yüz temizleme cihazı, cildin yüzeyindeki kiri temizlemeye yardımcı olmak için küçük yuvarlak silikondan yapılmıştır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yüz Temizleme Cihazı Nedir?

Silikon uçlar kiri ve yağı tutarak onları gözeneklerinizden çıkarır. Fiziksel cilt bariyerini temizlediğiniz ve pul pul döktüğünüz için, bu işlem aktif bileşenlerin daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak içindir. Manuel olanın yerine otomatik bir yıkayıcı önerir, çünkü yüksek hızlı titreşimler daha etkili mekanik bir hareket yaratacaktır. Ayrıca, tam bir yüz makyajı yaptıktan sonra veya yüzünüzde çok fazla ürün varsa, temizlik için en iyi seçenek olabilir. Yüz temizleme cihazı, tüm bu kiri ve yağı çıkarmaya yardımcı olmak için daha iyi bir köpük oluşturabilir. Ayrıca tipik olarak hipoalerjenik, kokuya dayanıklı ve anti-bakteriyeldirler – markaya bağlı olarak – yani cildinize yabancı bir şey bulaştırma şansı daha az olmalıdır.

Yuz Temizleme Cihazi
Yuz Temizleme Cihazi

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Kendiniz için bir silikon temizleyici denemek istiyorsanız, yüzünüz için nazik bir temizleyici (kremsi ve nemlendirici) kullanmanızı önerir. Asitli bir tane kullanıyorsanız, en nazik temizliği elde etmek için yüz temizleme cihazı yerine ellerinizi kullanın. Vücut için, vücut yıkama veya köpük kullanmanın daha kolaydır.

Yüz temizleme cihazı kullanmak için ılık suyla temizlemeyi ve cildi daha fazla aşındırabilecek veya pul pul dökebilecek küçük boncuklar içeren mekanik eksfolyantlardan kaçının. Cildinizi kurulayarak, ardından nemlendirici ve güneş koruyucu kullanarak temizliğinizi takip edin. Yüz temizleme cihazı ile temizlemeden önce makyajınızı temizleme cihazı ile çıkarınız. Kullandıktan sonra yüz temizleme cihazını temizlemek için bebek şampuanı kadar basit bir şey veya süper yumuşak bir şey kullanabileceğinizi ve ardından kurumaya bırakınız. Hatta bulaşık makinesine bile atabilirsiniz.

Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın almadan önce dikkatli olmak ve ürün açıklamalarını okumak önemlidir. Bazı silikon temizleyiciler antibakteriyel olmayabilir. Bazı bakterilere veya muhtemelen cilt virüslerine tutunabilirler. Sık temizlenmezlerse yüzünüzde sivilce veya kızarıklıklara neden olabilirler. Hipoalerjenik bir tane satın alırsanız, daha az sıklıkla değiştirilmesi gerekir, ancak şirketin yıkayıcının bakımı veya değiştirilmesi konusunda söylediklerini erteler. Düzgün temizlemezseniz, fırça gibi diğer temizleme yöntemlerine kıyasla çok düşük bir ihtimal olsa da, küflenmeye bile neden olabilir. O zaman bile, 6 aylık günlük kullanımdan sonra değiştirmelisiniz.

Hassas bir cildiniz varsa ve çok sert basarsanız, potansiyel olarak herhangi bir egzama ve rozaseayı tahriş edebilir. Hassas bir cildiniz varsa, önce dermatoloğunuza danışın ve ölçülü olarak uygulayın. Haftada bir veya iki kez temizleyici ile başlamanızı, ardından rutininizde kullanımı yavaş yavaş artırmanızı önerir. Ek tahrişe neden olabileceğinden, birlikte kullandığınız diğer peeling formüllerine de dikkat etmelisiniz. 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir