Ayı Sezonunda Ne Yapmalıyım? Kriptoda Ayı Sezonu 2023

Finansal piyasalarda makro trendler, yatırımcıların güçlü alış ya da satış yapmasına göre şekilleniyor. Ayı sezonu, satıcıların alıcılara göre baskın olduğu trendleri ifade eder. Ayı sezonu ve boğa sezonu, piyasaların uzun vadede kendini dengelediği trendlerdir. Sert düşüşlerin yaşandığı dönemlerde, yatırımcılar her zaman dikkatli olmalı ve pozisyonlarını buna göre şekillendirmeli. Kriptoda ayı sezonu 2023 içinde söz konusu olabilir, bu durum bazı yatırımcıların beklentisi. Ancak kripto piyasasında yükseliş beklentisinde olan analistler de var. Keskin düşüşlerin yaşandığı dönemlerde pozisyon açan yatırımcılar, ayı sezonunda ne yapmalıyım sorusunun yanıtını merak ediyor.

Ayi Sezonunda Ne Yapmaliyim Kriptoda Ayi Sezonu
Ayi Sezonunda Ne Yapmaliyim Kriptoda Ayi Sezonu

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Ayı Sezonunda Ne Yapmalıyım?

Ayı sezonu, kısa ya da orta vadeli dönemleri değil, uzun vadeli trendleri ifade eder. Ayı sezonunda satış baskısı oldukça yüksektir ve coin’lerde kısa vadeli düzeltmeler olsa dahi düşüş daha baskındır. Ayı sezonu geldiğinde, yatırımcılar için en önemli konu pozisyonların büyüklüğünü korumak, portföyün erimemesini sağlamaktır. Ayı sezonunda yatırımcıların risk algısına göre farklı seçimler yapılabilir.

Makro bir düşüş trendi ortaya çıktığında, uzun vadeli yatırımcılar varlıklarını satıp satmama konusunda kararsız kalıyor. Piyasadaki düşüşün kesin gibi göründüğü dönemlerde, bazı yatırımcılar alım satım yaparak coin sayısını artırabilir. Örneğin, 20.000 dolardan BTC satarak 10.000 dolardan BTC alan bir yatırımcı, elindeki coin’lerin sayısını iki katına çıkaracaktır. Buna karşın, ayı trendi olduğunda satış yapmak bir risk teşkil eder. Piyasanın aniden dönebilmesi, yatırımcıları paniğe sevk edebilir. Nakit oranı yüksek olan yatırımcılar, ayı sezonunda alış yaparak ortalama maliyetlerini düşürme yoluna gidiyor.

Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoin’ler, Bitcoin dışındaki tüm kripto paraları kapsıyor. Altcoin satın almak, yatırımcılar için yüksek getiri potansiyeli olan projelere yatırım anlamına geliyor. DOGE ya da SHIB gibi altcoin’ler binlerce kat getiri sağlarken, layer2 blokzinciri projeleri içinde yer alan AVAX, SOL ya da ADA gibi coin’ler de, altcoin piyasasında ön plana çıktı.

Altcoin satın almak için, düşük komisyonlu kripto para alımına olanak tanıyan Kucoin en iyi alternatifler içinde yer alıyor. 600’den fazla altcoin’in listelendiği kripto para borsasında hem spot hem de vadeli işlemler tarafında ciddi getiriler sağlanabilir. Kucoin’de altcoin almak için hem web site hem de mobil uygulamalar tercih edilebilir. Altcoin’ler içinde çok yüksek getiri şansı sunan projeler GEM coin olarak adlandırılır. GEM coin’ler, 50 kat ya da 100 kat yükseliş potansiyeli sunuyor.

Ayı Sezonunda Alt Coinler Ne Olur?

Ayı sezonu, birçok varlığın fiyatının sert bir şekilde düştüğü dönemlerdir. Bununla birlikte ayı piyasasında düşen fiyatlar, bir sonraki boğa piyasası için bir fırsat da olabilir. Örneğin Bitcoin, 2017 yılında gördüğü 20 bin dolarlık zirvesinden sonra, 10 bin doların altını gördü. Ancak Bitcoin 2021 yılı içinde 69.000 dolarlık zirvesini test etti ve ayı trendinde alım yapanlar getiri sağladı. Altcoin’ler içinde en iddialı projelerden biri, Elon Musk tarafından desteklenen Dogecoin. Dogecoin, şaka amaçlı geliştirilmiş olmasına karşın bugün milyonlarca yatırımcı tarafından takip ediliyor. KuCoin’de DOGE coinin fiyatını ve yorumlarını okuyabilir DOGEUSDT paritesinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KuCoin ile kripto yolculuğunuz boyunca ödüller kazanabilirsiniz! İşlem yaptıkça ve görevleri tamamladıkça 500$’a varan kazanç sağlayın. Kucoin kripto bonusunu kazanmak için web sitesi üzerinden ilk işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayı Sezonu Yeni Coinler?

Ayı sezonunda ön plana çıkacak yeni çıkan coinler, bir sonraki boğa piyasasının yeni kripto para başarı öykülerini yazabilir. Yeni altcoin’leri keşfetmek için, yenilikçi coin alanlarında ve teknolojilerde metaverse, gameFi ve NFT gibi noktalara odaklanılabilir. Kucoin’de yer alan 600’ün üzerinde altcoin, ayı sezonu içinde gelecek vaat eden kripto paralara yatırım yapma olanağı sunabilir. En düşük işlem komisyonuyla kripto satın almak için siz de Kucoin borsasına göz atabilirsiniz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir