BUHAR KAZANI FİYATLARI

sqmix.jpg 300x218 1

Günümüzde birbirinden farklı alanlarda buhar basıncına ihtiyaç duyulmaktadır. Buhar basıncı, basınç ve ısı amaçlı kullanılabilmektedir. Yüzyıllardır kullanılan buhar basıncı; gelişen teknolojinin etkisiyle daha efektif bir şekilde elde edilip, kullanılabiliyor.

Buhar basıncının elde edilmesi noktasında ise karşımıza buhar kazanları çıkıyor. Buhar kazanları yüzyıllardır hayatımızda olan ürünlerdir. Ancak tabii ki gelişen teknolojinin etkisiyle birlikte buhar kazanlarında da değişimler meydana gelmiştir.

Buhar kazanlarının farklı alanlarda aktif olarak kullanılmasıyla birlikte buhar kazanı fiyatlarıyla ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Buhar kazanı fiyatlarıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Buhar Kazanları Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Buhar kazanları; yüzeylerinin bir tarafında su bulunan ve yüzeylerinin diğer taraflarında ısı veren bir yakılmasıyla birlikte meydana gelen alev-duman gazlarının dolaştığı yolları bulunduran kapalı kaplardır. Bu kaplarda su ve ısı alan akışkan kullanılmaktadır. Gelişen teknolojinin etkisiyle piyasada çalışma prensibi farklı muhar kazanı modelleri bulunmaktadır. Farklı kazan tiplerine baktığımızda ısı iletimi ya da su haznesi olarak kullanılan modelleri görmekteyiz. Miura tarafından üretilen buhar kazanları su borulu olup ısı iletimi için değil aksine su haznesi olarak çalışmaktadır.

Buhar Kazanı Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Buhar kazanı fiyatlarını etkileyen etkenlerden bazıları şu şekildedir;

Marka:

 • Kaliteli markalar, kaliteli ürünler ürettiği için buhar kazanının markası fiyatını etkilemektedir.

Kazan kapasitesi:

 • Buhar kazanları farklı alanlarda, farklı şekillerde kullanılabildiği için kazan kapasiteleri değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğe bağlı olarak buhar kazanı fiyatları değişmektedir.

Kullanım alanı:

 • Buhar kazanları farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Örneğin; ısıtma amacıyla kullanılan buhar kazanı ile endüstriyel alanda kullanılan buhar kazanının özellikleri aynı değildir. Bu yüzden kullanım alanına göre buhar kazanı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kazanın cinsi:

 • Gelişen teknolojiyle birlikte farklı özelliklere sahip kazanlar üretilmektedir. Daha fazla özelliğe sahip olan kazanların fiyatları, daha yüksektir.

Buhar Kazanı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buhar kazanı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken parametreler bulunmaktadır. Bu parametrelerden bazıları şu şekildedir;

 • Buhar kazanının kullanılacağı yapıda kazan dairesi için en uygun yer belirlenmelidir.
 • Kazan dairesi varsa satın alınacak olan buhar kazanı yönetmeliklere uygun bir şekilde ve belirlenen yerde kullanılabilecek ölçülerde olmalıdır.
 • Miura
 • kazanlarının
 • katalog verimi
 • %99
 • ‘dur ve bu değer 20 derece sıcaklık ve 5 bar basınçta elde edilmiştir. Kazanlarımızın kataloglarındaki bilgilere göz atarak, buhar kazanının kapasitesi ve enerji verimliliği gibi önemli bilgileri edinebilirsiniz.
 • Yapının ya da sistemin buhar ihtiyacı net bir şekilde hesaplanmalıdır. Bu sayede ihtiyacı karşılamayan ya da ihtiyaç fazlası buhar üreten bir buhar kazanı satın alınmamış olur.
 • Satın alınacak olan buhar kazanı gerekli testlerden geçmiş ve güvenli olması gerekmektedir. Bu yüzden buhar kazanı satın almadan önce piyasa araştırması yapılmalı ve güvenilir markalar tercih edilmelidir.

Buhar Kazanı Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Buhar kazanı satın almak istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun ve kaliteli bir kazan satın almalısınız. Ürünün kalitesi ve işlevi arttıkça fiyatı artar. Buhar kazanı fiyatları için bir değerlendirme yaparken, uzun vadede düşünmeniz daha sağlıklı bir karar olacaktır çünkü kalitesiz bir kazanın neden olacağı sorunlar ve yüksek maliyetler, kısa vadede yapılan tasarrufu gölgede bırakabilir.

En Uygun Buhar Kazanı Fiyatları Nerede Bulunur?

Uygun fiyata, kaliteli bir buhar kazanı bulmak mümkün. Bu noktada Miura olarak 1927’den bu yana buhar, sıcak su ve modüler kazan geliştirilmesi, üretilmesi ve servisi konusunda hizmet veriyoruz. 1959 yılında “Z boiler”in geliştirilmesiyle birlikte buhar kazanı üretimi de yapıyoruz. Yenilikçi teknolojiyi ürünlerimizde aktif olarak kullandığımız için Japonya pazarının %60’ınana hakimiz. 2015 yılından bu yana ise Türkiye pazarında aktif olarak yer alıyoruz. Buhar kazanlarımız ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Miura web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir