Kataforez Kaplama Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Kataforez, elektrik akımını kullanarak bir parça veya monte edilmiş ürün üzerine boya bırakan organik bir kaplama yöntemidir. Son boya işlemine korozyon önleyici koruma sağlayan reçinedir. Kataforez işlemi sırasında, voltaj miktarı boya kaplamasının kalınlığını belirler.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kataforez Faydaları Nelerdir?

Kataforez birçok fayda sunar. Cildi soğutur, kızarıklığı azaltır ve Elektrolizin neden olabileceği bakterileri öldürür. Elektrolizin elektrik akımı, temel sebumu salgılayacak olan yağ bezini uyarır. Kıl folikülü daha sonra bakteri üretimi için potansiyel bir alan haline gelir.

Kataforez Nasıl Uygulanır?

Kataforez, bir parça veya monte edilmiş ürün üzerine boya bırakmak için elektrik akımı kullanan organik bir kaplama yöntemidir. Kataforez, en karmaşık parçaları ve özel performans gereksinimleri olan birleştirilmiş ürünleri bile kaplama kabiliyeti nedeniyle, çok sayıda endüstri tarafından çeşitli kategorilerdeki ürünleri kaplamak için bir araç olarak kullanılmaktadır: tarım ekipmanları, ev aletleri, otomobiller, otomotiv parçaları, denizcilik bileşenleri, transformatörler, metal ofis mobilyaları, çim ve bahçe ekipmanları ve mobilyaları, bağlantı elemanları, trim aparatları, armatürler ve çok daha fazlası.

Kataforez Kaplama Nedir
Kataforez Kaplama Nedir

Kataforezin Etkileri Nelerdir?

Kataforez, cildinizi şımartmanın harika bir yoludur. Bunun yanı sıra kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, ruh halinizi yükseltir, kırışıklıklarınızı düzeltmeye, nemi korumaya, pH’ı dengelemeye ve daha pek çok şeye yardımcı olur. Paketler psikoloji yönlendirmeleri için mevcuttur.

  • Ön arıtmada parçalar temizlenir ve fosfat kaplanır. Arzu edilen bitişi elde etmek için temizlik ve fosfatlama esastır. Demir ve Çinko fosfat, işlemde en yaygın olarak püskürtme kabini veya daldırma yoluyla kullanılır.
  • Daldırma tankı %80-90 deiyonize su ve %10-20 boya katıları içerir. Su, boya katıları için bir taşıyıcı görevi görür. Boya katıları bir pigment ve reçine bileşenidir. Son boya işlemine korozyon önleyici koruma sağlayan reçinedir.
  • Kataforez işlemi sırasında, voltaj miktarı boya kaplamasının kalınlığını belirler. Boya katıları, daldırma tankından çıkarken parçaya yapışır ve bunlar durulama tankında uzaklaştırılır. Durulanan boya katıları, optimum verimlilik/kaplama sağlamak için işleme geri gönderilir.
  • Durulamadan parçalar fırında fırına taşınır. Fırın, maksimum performansı sağlamak için boyayı kürler. Pişirilmiş fırınlar sisteme bağlı olarak 82 °C – 180 °C arasında çalışır.

Temel değerlerimizden biri en iyi kalitedir. Kataforez kaplama, müşterilerimize sunduğumuz ürünün kalitesini pekiştirir ve pekiştirir. Bu işlem, parçaları tuz, kir ve su girişine karşı korur, mukavemeti ve uzun ömürlülüğü artırır, OE spesifikasyonlarını karşılar ve aşar.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir