Güncel Oto Cam Fiyatları – 2022

Hasarlı bir oto camınız varsa, değiştirmenin ne kadara mal olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Cevap, en az onarım veya değiştirme için seçtiğiniz oto camı sağlayıcısı olan bir dizi faktöre bağlıdır. Bu yazıda, oto cam değiştirme maliyetlerine bakacağız. Onarım veya değiştirme işleminiz için en iyi teklifi bulmak için birden fazla cam değiştirme şirketine ulaşmanızı öneririz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Oto Camınızı Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Arabanızın camında bir hasar fark ettiğinizde, camı tamir ettirmeli veya değiştirmelisiniz . Araç camındaki çatlaklar veya kırıklar söz konusu olduğunda genel kural şudur: Hasar bir banknottan küçükse tamir edilebilir. Bununla birlikte, benzer boyuttaki bazı cam hasarları, camın değiştirilmesini gerektirir.

Her durumda, hasarlı cam en kısa sürede değiştirilmeli veya onarılmalıdır. Küçük çatlaklar zamanla “örümcek ağı” oluşturabilir ve cam önemli bir güvenlik özelliği olduğu için büyük çatlaklar siz ve yolcularınız için tehlike oluşturabilir. Cam, aracın yapısını korumasına yardımcı olur, bu nedenle arabanız bir kazada devrilirse, kusurlu bir cam, kırık camla birlikte çatının çökmesine neden olabilir.

Kırılan veya çatlayan camları zamanında onarmak için bir oto cam uzmanından randevu almalısınız. Çoğu şirket, bir teknisyenin sizinle evinizde veya ofisinizde buluşacağı yerinde randevular veya mobil hizmetler ayırma seçeneğine sahiptir. Bir sağlayıcı seçmeden önce, hizmet için doğru fiyatı ödediğinizden emin olmak için birkaç ön cam değiştirme fiyat teklifini karşılaştırmak en iyisidir.

Guncel Oto Cam Fiyatlari
Guncel Oto Cam Fiyatlari

Cam Değiştirme Maliyetini Ne Etkiler?

Cam değiştirme maliyetleri arabadan arabaya ve sağlayıcıdan sağlayıcıya değişir. Maliyeti etkileyen bazı faktörler şunlardır:

 • Aracınızın markası, modeli ve yılı
 • Yağmur sensörleri gibi cam özellikleri
 • Cam sileceklerinizin kalitesi
 • Hasar türü
 • Camı değiştirmek için kullanılan cam türü

Örneğin 2005 Chevrolet 1500’ünüzde hasarlı bir araba camı varsa, bu değiştirmenin maliyeti 2017 BMW M4’te gerçekleştirilen aynı servisten daha az olacaktır. Bunun nedeni, BMW’nin daha yeni olması, bayilik camı gerektirmesi ve muhtemelen yağmur sensörleri gibi özel özelliklere sahip olması ve bunların hepsinin bir değiştirme işleminde dikkate alınması gerekir.

Cam Onarımını Sigorta Ne Zaman Kapsar?

Poliçenizde kapsamlı bir kasko sigortası varsa, birçok sigorta şirketi cam değiştirme maliyetini yüzde 100 karşılayacaktır. Sigorta şirketlerinin kapsayacağı çatlağın boyutu ve uzunluğu konusunda farklı düzenlemeleri vardır. Camınızı değiştirmek için, sigorta kapsamı ayrıntılarınızı kontrol etmeli ve ardından sigorta şirketinize bir talepte bulunmalısınız.

Camımı Kendim Değiştirebilir Miyim?

Paradan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, bir ev yapıştırıcı kiti ile denemeler yapmak isteyebilirsiniz; ancak, bu tavsiye edilen bir hareket tarzı değildir. Bir ev yapıştırıcı kiti kulağa harika gelebilir, ancak yanlış uygulanırsa, ön camınızda sızıntılara ve daha fazla onarıma neden olabilir ve bu da uzun vadede size daha fazla paraya mal olur. Ayrıca birkaç farklı yapıştırıcı türü vardır ve her birinin arabanızı tekrar sürmeniz için güvenli olması için belirli bir süre ayarlanması gerekir.

Elbette, güvenilmez bir tamirhane tarafından düşük kaliteli bir kurulum, bir kaza geçirmeniz durumunda ön camın arabanızdan ayrılmasına neden olabilir. Böyle bir durumdan kaçınmak için, ön cam değişimi konusunda size yardımcı olmaya hazır, sertifikalı ve sigortalı teknisyenleri olan saygın bir şirket seçin.

Oto Cam Fiyatları

Genel olarak, cam değiştirme maliyetleri eski ekonomik araçlarda en düşük maliyetliyken, yeni lüks araçlarda değiştirme maliyetleri en yüksek olacaktır. 2022’de yeni bir araç satın alırken ya da artık bir yaşında olan aracınızın cam onarım maliyetlerini göz önünde bulundururken bunu aklınızda bulundurun.

Artan üretim maliyetlerini, işçilik maliyetlerini ve nihayetinde enflasyonu hesaba katarak, 2022’de cam değiştirme maliyetlerinin önceki yıllarda gördüğümüzden daha hızlı artacağına inanıyoruz. Araç parça ve onarım tedarik fiyatları bu yıl zaten %15’e varan artış gösterdi. Ek olarak, otomobil üreticileri tarafından ön camlara daha fazla teknoloji yerleştiriliyor. Bu teknoloji, şeritten ayrılma uyarı sistemleri, uyarlanabilir hız sabitleyici ve diğer sürücü yardım sistemleri gibi seçenekleri içerebilir. Camlarda daha fazla teknoloji, onları değiştirme zamanı geldiğinde daha yüksek fiyatlar anlamına gelebilir.

Oto Cam Fiyat Listesi

Aşağıda verilen fiyatlar Dolar kuru 15 TL iken ortalama fiyatlarıdır. Oto cam fiyat listesi yaklaşık olarak bu listede verilmiştir. Fiyatlar firmaya ve bulunduğunuz il ve ilçeye göre değişkenlik göstermektedir.

 • Opel corsa 2020 model 1500 TL
 • Toyota 2004 model 1000 TL
 • Renault Talisman 2016 model 1150 TL
 • Chrysler AS250 1200 TL
 • Seat Ibiza 1.2 tsi 600 TL
 • Fiat 1999 model 950 TL
 • Ford 92 model 1200 TL
 • Fiat Punto 2005 model 1280 TL
 • Fiat UNO 70 s 800 TL
 • Citroen C4 2006 model 1500 TL
 • Nissan Qashqai 2015 model 1200 TL
 • Mercedes Benz 230 SLK 1998 Model 1600 TL
 • Citroen Jumpy 1435 TL

YORUMLAR

 1. Opel Corsa 1.2
  2007 model aracımın ön camı degisecek ücret ne kadardır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir