Seyahat Sağlık Online Satın Alınabiliyor!

Birçok iş ve işlemin online olarak yapıldığı günümüzde seyahat sağlık sigortası da artık online olarak yapılabilir. Online sigorta konusunda uzman olan sigortam.net üzerinden online seyahat sağlık sigortası yaptırmak çok kolaydır. Benzer pek çok sigorta işlemini internete özel fiyatlarla yaptırabilmenin yanında aynı anda birden çok sigorta şirketinden alternatif poliçe ve fiyat teklifleri almak, bunlar üzerinde kıyaslama yapmak ve nihayetinde en avantajlı olanı seçerek anında sigorta güvencesine kavuşmak mümkündür. Hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerinde hayatı kolaylaştıran önemli bir avantaj olan seyahat sağlık sigortası sahibi olmak için sigortam.net büyük kolaylıklar sunar.

seyahat saglik sigortasi
seyahat saglik sigortasi

Başta Schengen bölgesi ülkeleri olmak üzere pek çok ülke, vize işlemleri sırasında seyahat sağlık sigortasını bir zorunluluk olarak istemektedir. Dolayısıyla yurtdışına çıkmayı planlayan herkesin gündeminde yer tutan seyahat sağlık sigortası nereden alınır sorusunun cevabı için en kestirme yanıt sigortam.net olacaktır. Vize başvuru evrakı olması bakımından bir zorunluluk gibi algılanmakla birlikte seyahat sağlık sigortası sağladığı avantajlarla son derece işlevsel bir ürün olduğunu ortaya koyar. Ülke dışında karşılaşılabilecek pek çok risk bu sigorta ile bertaraf edilirken herhangi bir kaza veya acil durumda sigortalının can simidi haline gelir.

Yurtdışı vize işlemleri için hazırlık yaparken online seyahat sağlık sigortası satın alma imkânı ile önemli bir kolaylık elde edilir. Hem rekabetçi bir platformda sunulan poliçe tekliflerini karşılaştırmak hem de internete özgü fiyatlarla ürüne sahip olmak önemli bir avantajdır. Üstelik bunu online olarak yapabilmek günümüz koşullarında ciddi bir zaman kazanma anlamına gelir. Gidilecek ülkeye özgü koşullar doğrultusunda teminatları oluşturmak ve oluşan fiyatlara bu açıdan bakmak karşılaştırma yaparken önemlidir. Kapsama alınması istenen teminatları eklemek, gidilecek ülkenin şart koştuğu limitleri uygulamak konusunda dikkatli olmak gerekir. Ayrıca seyahat sürecinde farklı ülkelere gidilecekse poliçe oluşturulurken diğer ülkelerin beklentileri de dikkate alınmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sağlık sigortası yurtiçinde de kullanılmakla birlikte özellikle yurtdışında sağladığı avantajlar bakımından son derece değerlidir. Çoğu ülkeye vize alabilmenin bir koşulu olarak tedavi teminatının 30.000 Euro ve üzerinde olması istenir. Kaza veya ani rahatsızlık sonucu ortaya çıkan tedavi giderleri seyahat sağlık sigortasının ana teminatları kapsamındadır. Ayrıca sağlık gerekçesi ile yapılacak hasta nakilleri, vefat halinde cenaze nakli ile taburcu olduktan sonra ülkeye dönüş işlemleri de sigortanın ana teminat unsurları arasındadır.

Online seyahat sağlık sigortası ana teminatları arasında yer alan yukarıdaki hususlara ilave olarak başka teminatları da poliçeye dahil etmek mümkündür. Bu çerçevede seyahat iptali, bagaj kaybı, uçuş kaçırılması gibi bazı riskler ile çeşitli asistans hizmetleri ek teminat olarak satın alınabilir. Yine ilave asistans hizmetlerinden hastalık hallerinde gerekebilecek refakatçi giderleri, tedavi nedeniyle konaklama ve hukuki hizmetler için yapılacak ödemeler de poliçeye eklenebilmektedir.

Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Seyahat sigortası fiyatları bakımından belirleyici olan hususların başında poliçe kapsamı yer alır. Poliçe ile sunulan standart teminatlara ilave olarak satın alınmak istenen her bir ek teminat ilave prim anlamına gelecektir. Bu bakımdan paket olarak sunulan poliçelerdeki teminatların incelenmesi ve ihtiyaç duyulmayacak olanların çıkarılması daha uygun fiyatla sigorta satın almak bakımından önemli olabilir. Çok sayıda sigorta şirketinden kolayca teklif alabilmek ve bunları detaylı olarak karşılaştırabilmek sigortam.net ile kolaydır. Online seyahat sağlık sigortası ve diğer tüm sigorta branşlarında ihtiyacı doğru belirlemek ve buna uygun seçimler yapmak kadar doğru adresten satın almak da son derece önemlidir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir