Lake Kapı Nedir, Özellikleri ve Fiyatları

Zengin ve ünlülerin evlerinde en yeni trend lake kapılar. Lake kapılar ve dolaplar, benzersiz ve görsel olarak çarpıcı etkiler yaratmak için kalın, esnek bir boya ile boyanmıştır. Dolapları gösterişli bir parçaya dönüştürmenin bir yolunu arayan insanlar, genel kurulumlarına daha birleşik bir dokunuş eklemek için benzersiz bir yol isteyenler gibi, lake kapıları sever.

Lake kapılarımız, daha sessiz efektlerden hemen dikkat çeken cesur ve güçlü renklere kadar çok çeşitli farklı yüzeylere sahiptir. Çarpıcı bir “dövülmüş efektli” kapı, pürüzsüz bir sıvı metal efekti veya daha retro bir “gümüş bulut” efekti arıyorsanız, Ikonni ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir dolap kapağına sahip olacak. İnsanların lake kapıları sevmesinin en büyük nedeni, sahip olabileceğiniz herhangi bir iç tasarım stili ile çalışabilmeleridir. Örneğin, faydacı ve muhafazakar ofisler, tek renkli lake kapılarla iyi çalışacaktır. Öte yandan, dolapları öne çıkarmak için benzersiz bir yol arayan restoranlar ve evler daha dokulu bir tasarım isteyebilir.

Lake kapı, ince işçilik gerektiren yeni bir tiptir. Fabrikasyon değildir ve el işçiliği gerektirir. Lake kapıların pek çok çeşidi vardır ancak beyaz renkli ve işlemeli kapılar oldukça popülerdir. Farklı tiplerde özel taleplerde bulunmak mümkündür. Yani hayal gücünde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Lake Kapi Nedir
Lake Kapi Nedir

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Lake Nedir?

Lake kapılar ahşaptan yapılabilir. Laminat gibi diğer bazı malzemeler ve her durumda boyalı bir yüzeyle kaplanmıştır. beyaz renk tercih edilir ancak daha bir çok renk de mümkündür ve tercih edilebilir. CNC tezgahlarda tasarlanıp şekillendirilirler. Ve özel cila odalarında el işçiliği ile sonuçlandırılır. Genellikle beyaz renk tercih edilir. Bu beyaz renk altın işlemelerle taçlandırılabilir.

Yüksekliği diğer kapı çeşitlerine göre daha uzun tercih edilmektedir. Ve genellikle lüks bir tasarımla kullanılır. Modern tasarımlarla farklı renklerde kapılar mümkün. Ancak klasik ve avangart tarzlarda sadece işlemeli beyaz kapılar olmalıdır. Bu tip özel bakım gerektirir ve darbelere karşı çok dayanıklı değildir. Bakımları zordur ama kullanıldıkları yere değer katarlar.

Lake tekniği menteşeler için de kullanılabilir. Lake kapılar iki tip üretim şekline sahiptir; camlı veya camsız. Camsız türleri daha yaygındır. Menteşeler, düğmeler veya diğer metal parçalar gibi bileşenler korozyona karşı dayanıklı olmalıdır. Çünkü onlarla ilgili herhangi bir sorun tüm kapıyı doğrudan etkileyecektir. Ayrıca bu kapılar montajda özel becerilere sahiptir. Ve diğer türlere göre kullanımları daha zordur.

Lake Kapılar Nasıl Temizlenir?

Lake kapılar temizlenmelidir. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunlar, kullanıcıların ele alması gereken sorunlardır:

  • Kullanıcılar temizlik için yüksek yoğunluklu kimyasal deterjanlar kullanmamalı,
  • Kapılar her ay silinmeli ve temizlenmelidir,
  • Temizlik için çok ıslak değil nemli pamuklu çubuklar tercih edilmelidir,
  • Kullanıcılar temizlemeli, çok bastırmamalı,
  • Lake kapı temizliği için özel ürünler temizlik ile birlikte tercih edilmelidir. Bu sayede temizlik daha kolay ve daha etkili bir şekilde zarar görmeden olacaktır.

Lake Kapılar Kullanışlı Mı?

Yeni dekorasyon stilleri insanların yaşam tarzına giriyor. Lake kapılar 2020 iç tasarım trendlerinde öne çıkıyor. Peki pratik mi?

Lake kapıların kendine has özellikleri vardır . Ve diğer türlerle karşılaştırıldığında çok kullanışlıdır. İnsanların iç kapı seçimlerini neler etkileyecek? Cevap “ konfor ve performans” olacaktır. Ayrıca temizlik, sağlık, hijyen ve uzun kullanım ömrü de diğer önemli özelliklerdir. Bütün bunlar lake kapılara işaret ediyor.

Lake kaplama, birçok soruna karşı daha iyi dayanıklılık sağlar. Bu da kapıların ömrünü normal süre ise 20’den 40’a çıkarmaktadır. Sebebi ise lakenin havanın yüzeye temasını engellemesidir. Böylece kapılar dış etkilere karşı dayanıklı olacaktır. Lake cila ile hava, güneş ışığı, nem, çizik ve darbeler gibi.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir